Social Icons

Історія села

Історична довідка про село Ганнівку
Ганнівка – село, якому понад 500 років. Письмових згадок в архівах місцевих органів не збереглося, лише при згадуванні інших сусідніх сіл ця  назва зустрічається.
Людська пам’ять зберегла давні частини села. Згідно з легендою, Ганнівка бере свій початок ще з XV ст.., село мало дві назви: Ганнівка і Стасівка. В першій розповідається, що на початку XVI ст.. чаньківський  мав двох непокірних кріпачок ганну і Станіславу виселив у долину за межі села. А інші стверджують, що в нестеровецького пана було дві дочки – Ганна та Станіслава і пр. одружені цей маєток було розділено між ними. Пізніше згадки розповідають, що частина села – Стасівка належала голозубинецькому пану Скибньовському, а його економ жив на полі за Стасівко, яке і сьогодні називають Економія. Ганнівські люди були незалежними – мали свої наділи, про що свідчать назви: за Любинецьким, за Крушинським, Клин Кульчицького, Клин Бернацького, Фільова долинна, Баськова долинна, Іванкове поле тощо.
Межею між цими частинами села був Значок – долина від теперішнього лісу до містка. Від містка розпочиналася Границя –  дорога, що вела Нестеровецького Шляху – цим підкреслювалось, що селянські наділи були відокремлені від панських.
В 1833 р. село віддано  в по життєве володіння генералу Олександру Кравцову.
Про економічний розвиток села можна говорити починаючи з 1923 року, коли була створена перша артіль. Її з 1927 року змінило Товариство сільського обробітку землі.
Жахливими для ганівчан стали роки голодомору: селянські засіки спорожніли, люди доїдали картоплю і буряки. Після голодомору 1923-1933 роки, де згідно досліджень, загинуло 8 осіб, колгосп відновився у 1936 році, під назвою «Червоний металіст».
Надзвичайно тяжкі випробовування жителям Ганнівки приніс німецький фашизм. Німецько-фашистські загарбники окупували і наше село. Їхні злодіяння переповнили чашу звірства і насильства. Так за період окупації вивезено з село 32 людини в Німеччину. Не повернулося з війни у рідне село 63 чоловіки. За бойові заслуги в роки Великої Вітчизняної війни 16 односельчан нагороджені бойовими орденами та медалями.
В 1950 році село Ганнівка було приєднане до села Заставля і новостворений колгосп дістав назву ім.. Калініна та проіснував до 1960 року. В цьому році с. Ганнівка було приєднано до с. Нестеровець і утворено нове господарство під назвою «Дружба», яке проіснувало до 1990 року, в цьому році бригада с. Ганнівка від’єдналася і утворився колгосп «Промінь», першим головою якого був Шептицький В.М.. на базі цього господарства було створено колективне господарство Спілка селян с. Ганнівка в 1992 році, яке в подальшому було реформовано в 2000 р. у СВК «Діброва».
Особливо радісним видався 1978 рік, коли в нашому селі зусиллями будівельників «Укрміжколгоспбуду», ПМК – 34, на укошти місцевого колгоспу «Дружба» було відкрите нове приміщення сучасної школи. В 1992 р. була створена сільська рада села, сільським головою  став Коричак В.М., який був на посаді до 2002 р.
1995-2005 роки – роки економічних реформ, проходить розпаковування колгоспного майна, утворюються фермерські господарства: «Струмок» – власник Курочка Антон Васильович, «Петрових» у 2002 році – власник Петров Анатолій Володимирович, «Калина 2002» – власник Навроцька Валентина Миколаївна, 12 одноосібників. За трудові успіхи ганівчани відзначені державними нагородами.
14 серпня 1997 року колгоспники святкували зажинки зібрали останній сніп зернових, намолотили 18500 центнерів зерна. А вже через 10 днів, 24 серпня, запалили голубий вогник по вулиці Центральній і Травневий за рахунок СВК «Діброва». Жителі села за свій рахунок провели природний газ по своїх вулицях.Село простягається вздовж річки Тернавки. В 1972 році було розпочато очищення русла річки, будівництво греблі і містка, зарибнення. Особливої уваги і підтримки заслуговує діяльність меліораційної організації, що в минулому носила назву ПМК-69 «Поліссяводбуд».
З 2009 року завдяки наполегливості жителів села, ініціативи сільського голови Зеленського В.Б. та підтримки районного керівництва розпочато роботу по розчищенню русла річки. Роботою по розчищенні русла займається Кам’янець-Подільська дільниця зрошувальних систем.
Яа у 2010 році побудували новий міст в центрі села і підготували об’єм робіт для наступного. Отже, ми з надією можемо дивитися у майбутнє і відчуємо зміни в нашому житті. А на кінець 2011 року було завершено будівництво і останнього мосту, того що в народі зветься Границею між Стасівкою і Ганнівкою. 2011 року було здійснено облаштування всіх сільських доріг з твердим покриттям, зокрема прокладено по вулицях Набережна аж до цього мосту, а по інший бік річки – Рибальській – аж до краю села.
Особливих змін зазнав дитячий садочок. Було добудовано частина приміщення, повністю перекритий дах, виконанні зовнішні і внутрішні оздоблювальні роботи, зварений металевий паркан. Діти дуже раді садочку.
У 2012 році в Ганнівській ЗОШ І-ІІІ ст.. повністю перекритий дах за кошти районної адміністрації та допомоги спонсорів та батьків. Директор школи з 2011 р. – Благун Валентина Володимирівна. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий

.

.
 
Blogger Templates