Social Icons

Сільська бібліотека


Першою  бібліотекою, що згадується у документах була бібліотека Стасівського  поміщика.
У 1917 році під час революційних подій бібліотека була знищена.
Після революції, 1930 році, в селі існувала лише хата-читальня, у якій було не більше  15 книг.
Великий поштовх розвитку бібліотечної справи у селі пройшов у  післявоєнний час. З вересня 1953 року бібліотеку села Ганнівка було  відкрито у  приміщенні колгоспної контори колгоспу “Ленінським шляхом”. А у 1964 році було переведено у новозбудований клуб. Для  бібліотеки було виділено  дві  кімнати площею  36 кв.м. книжковий фонд налічував вже 3164 примірники на суму 1512 карбованців.
В 1977 році пройшла централізація бібліотек. Весь фонд переведено  на нову форму таблиці ББК. З приходом  централізації  значно покращилась робота бібліотеки.
Найкращого  розвитку бібліотека зазнає у 80-х роках, коли на роботу приходить дипломований спеціаліст  Сененко Леонтина Олександрівна. Вона проводить  всі форми роботи  бібліотечної справи. Проводить   тематичні,  літературні вечори, зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, ветеранами ВВВ. Бібліотека стає  центром відпочинку. Тісний зв’язок із школою вирішує всі питання з масовою роботою. Про відмінну роботу бібліотекаря свідчать грамоти,  які і по цей час  зберігаються у бібліотеці.
У 2001 році в  зв’язку з тим , що бібліотека потребувала капітального ремонту,  а коштів на ремонт  не було,  рішенням сесії Ганнівської сільської ради  бібліотеку було переведено у приміщення старої школи, де виділено  одну світлу і простору кімнату.  
Ганнівська сільська бібліотека – одне з доступних  джерел  отримання  інформації для користувачів. Основним завданням бібліотеки є обслуговування всіх верств населення, забезпечення їх книгами, періодикою та інформацією, яка є носіями знань всіх  галузей  науки, освіти,  культури.
Бібліотека обслуговує 350 читачів, з них 260 дорослих  і 90 дітей. В бібліотеці створений інформаційний центр “Увага! Інформація”.
Протягом року інформація  надається читачам на різні теми, а саме: економічне життя області і району; нове в законодавстві; податкова інформує; в райдержадміністрації; депутати до обласної, районної та сільської ради; рішення сесій сільської ради;пенсійні реформи в дію; як оформити житлову субсидію; Вас запрошує центр зайнятості.
Тут  також можна ознайомитися з матеріалами утворення сільськогосподарської  спілки  СВК “Діброва”,  створення  фермерських господарств, розвитку освіти, медицини, культури, підприємницької діяльності  на селі.
До послуг користувачів є папки із списками: інвалідів ВВ війни; дітей ВВ війни; учасників ВВ війни; багатодітних сімей, які проживають на території Ганнівської сільської ради; дітей  сиріт  і напівсиріт.
Для користувачів бібліотеки оформляються книжкові виставки, огляди  літератури,  дні інформації і день нової  книги та інші.
Ганнівською бібліотекою було складено і випущено бібліографічний довідник “Землі Ганнівської – люди славетні”.
У бібліотеці проводились такі форми роботи:  Дні інформатики “Закон, мораль і право“, “Палити – здоров’ю  шкодити”, “Снід загроза – людства”. Проведено дні бібліографії  “Дунаєвеччина в іменах”,  “Дунаєвеччина в роки ВВ війни”,  “Землі Ганнівської - люди славетні”. Огляд краєзнавчих матеріалів за альбомами “Очевидці голодомору 1932-1933 років згадують”, “Бойовий орден та медаль у моєму домі “, “Говорять ветерани ВВвійни”.  Проведено День фермера  “Доземний уклін тобі господаре”. Екскурсію до бібліотеки проведено з наймолодшими учнями школи  “Цей дивний світ-бібліотека”.
Інформування користувачів здійснюється різними методами   групової та масової інформації, а саме: складаються рекомендаційні списки літератури, задовільняються запити користувачів.
До послуг користувачів в бібліотеці знаходяться каталоги  алфавітний та   систематичний, картотеки:  законодавчихактів, краєзнавча, періодичних видань, матеріали засідань сесій  сільської ради. 
Постійно крім читачів інформується староста села В.М.Чедрик. Сільська  бібліотека  слідкує за подіями  які  відбуваються  у селі і найголовніші  записує у Літописі  села Ганнівка.
Сьогодні бібліотеку очолює  Савова Оксана Семенівна.
Незважаючи на складні економічні умови, залишається  вірною своїй професії та  покликанню, докладає багато  зусиль для  вдосконалення  організації   обсгуговування читачів, шукає нові методи та форми роботи з  різними   категоріями населення. У тісному зв’язку  співпрацює з сільською радою,  школою, клубом  та іншими  організаціями та підприємствами які розташовані  на території села.


Комментариев нет:

Отправить комментарий

.

.
 
Blogger Templates